Ulice Na Stráži – parkovací místa

Diskusní forumKategorie dotazu: OtázkyUlice Na Stráži – parkovací místa
Vladimír Radosavljevič zeptal se před 2 měsíci

Dobrý den,
v rámci rekonstrukce ulic Na Stráži vznikají dle domluvy s majiteli u jednotlivých nemovitostí parkovací místa. 
Chtěl bych vědět zda tyto jednotlivá místa budou vyhrazena pro příslušné nemovitosti, tj. jejich majitele a případné návštěvy, nebo zda budou volně přístupná stylem „kdo dřív příjde ten dřív mele“? 
K vysvětlení. V ul. Na Stráži IX, mezi ul. VI a VI připadají na nemovitost v průměru 3 vozidla s tím že je majitelé až na občasné vyjímky před rekonstrukcí parkovali na komunikaci / chodníku. Jako jeden z mála jsem vozidlo parkoval pravidelně ve vjezdu, na ulici nebývalo kde zastavit, nemluvě o skutečnosti že trvale docházelo k porušování Zákona o silničním provozu. Pokud budou parkovací místa vyhrazená je toto pro mě smysluplné a využitelné. V negativním případě bude neustále obsazeno a nebudu mít možnost jej využít. Jeho budování je pro mě v tomto případě zcela bezpředmětné. Abych zde zaparkoval 3-4 do měsíce? 
Děkuji.
Radosavljevič V.

1 Odpovědi
jaroslav.posta Personál odpověděl před 2 měsíci

Dobrý den,
píšete, že v rámci rekonstrukce vznikají dle domluvy s majiteli u jednotlivých nemovitostí parkovací místa. To není zcela pravda. Veškerá parkovací místa jsou zahrnuta v projektu, a to i na základě našich průzkumů a doporučení o počtu vozidel, která zde parkovala cca před 2-3 lety. Zadání projektantovi bylo: vytvořte v pobočných ulicích na veřejném prostoru co nejvíce parkovacích míst pro občany, kteří mají v této lokalitě trvalý pobyt a nemají možnost parkovat nebo jsou značně omezeni parkováním na svém pozemku. Protože celá rekonstrukce není na dotaci můžeme se v ojedinělých případech trochu lišit od projektu např. zrušením zámkové dlažby a vysazením zeleně popř. částečně rozšířit plochy, na kterých můžou občané odstavit svůj vůz. To asi myslíte tím „dle domluvy vznikají….“ Do zámkové dlažby umísťujeme červený pruh, abychom zdůraznili místa, na kterých by se nemělo vozidlo odstavit. Píšete dále o porušování zákona o silničním provozu a nepíšete konkrétně čeho se to týká. Pravděpodobně myslíte stání na chodníku případně neponechání dostatečného prostoru, pokud je vozidlo odstaveno na silnici. S vyhrazenými parkovacími místy prozatím nepočítáme. Uvidíme ,co po dokončení rekonstrukce přinese denní, nebo spíše noční užívání tohoto veřejného prostoru. Pokud by to nefungovalo dle našich představ, přijmeme potřebná opatření. Jaroslav Pošta